Sedlec - Logo

3. a 10. 7. 2022

Příští neděli (10. července) budeme slavit poutní mši svatou v Záboří nad Labem. Začátek je v 11 hodin. Mše sv. v Církvici nebude slavena.

Slavnost sv. Cyrila a Metoděje, která připadá na úterý 5. července,  je doporučený svátek.

Od zítřka budu mít dovolenou. V neodkladných záležitostech duchovní povahy kontaktujte P. Uhlíře v Kutné Hoře.

Mše svatá v kostele sv. Vavřince na Kaňku začne 14. července mimořádně už v 17 hodin. Prosím, šiřte tuto informaci nejen mezi obvyklými návštěvníky.

Sbírka minulé neděle (26. června) určená na charitu, vynesla celkem 6 tisíc korun. Všem dárcům upřímně děkuji.

Ve čtvrtek 14. července se v kostnici uskuteční požehnání nově skládané pyramidy. Začátek je v 18 hodin. Počet míst je omezen. Více na webu farnosti, v sekci ohlášky.

Přímluvná modlitba nejen za charitu proběhne v pondělí 4. července od 15:00 v klášterním kostele Nejsvětějšího Srdce Páně v Kutné Hoře.

Výstavu portrétů s názvem Pět a sedmdesát malířky Jitky Jelínkové můžete shlédnout v podkroví sedlecké katedrály do 11. září.

Rozloučení P. Jana Uhlíře proběhne v neděli 24. července. V 9 hodin bude v kostele sv. Jakuba slavena poutní mše sv. a odpoledne naváže neformální setkání na zahradě kláštera sv. Voršily. Rád vyřizuji srdečné pozvání.

Novým opatem Kanonie premonstrátů v Želivě byl zvolen P. ThLic. Tadeáš Róbert Spišák. Opatskou benedikci přijal z rukou biskupa Mons. Jana Vokála v pátek 1. července v Želivě. Prosím o modlitby.

Krásné letní dny, zasloužený odpočinek a Boží ochranu vám všem přeji a u oltáře vyprošuji

Pavel Tobek