Sedlec - Logo

17. a 24.7. 2022

Uvádím odkaz na fotogalerii k biřmování: https://eu.zonerama.com/RKFKH-Sedlec/Album/8637298
Fotogalerie je zaheslována. Heslo získáte na tel.: +420 731 402 307. Prosím, volejte v pracovní době a heslo nešiřte. Pokud ještě někdo chce nabídnout své fotky, může také volat.

Od pondělí do soboty (18. až 23. července) budu mít dovolenou. V neodkladných záležitostech duchovní povahy kontaktujte duchovní v okolních farnostech.

K 30. červnu letošního roku skončila platnost bankovek v nominální hodnotě 100 až 2000 Kč vybavených úzkým stříbřitým proužkem. V kostelních sbírkách jsou i nadále bankovky s úzkým stříbrným proužkem vítány.

Koncert komorního souboru Barocco sempre giovane a varhaníka Adama Suka proběhne v neděli 14. srpna v 19 hodin v sedlecké katedrále. Více na webu farnosti nebo v našem infocentru v Zámecké ulici..

Tradiční poutní mše sv. v kostele sv. Jakuba v Jakubu se letos nebude konat. V kostele probíhají opravy.

Rozloučení P. Jana Uhlíře proběhne příští neděli 24. července. V 9 hodin bude v kostele sv. Jakuba slavena poutní mše sv. a poté naváže neformální setkání na zahradě kláštera sv. Voršily.

U příležitosti II. Světového dne prarodičů a seniorů dne 24. července lze získat plnomocný odpustek za obvyklých podmínek (sv. smíření, přijetí Eucharistie a modlitba na úmysl Svatého otce) pokud:
- se zúčastní papežské mše sv., nebo
- věnují příhodný čas návštěvě starých sester a bratří v obtížích, nebo
- nemocní staří lidé, jestliže se zřeknou jakéhokoliv hříchu a mají úmysl splnit, jakmile to bude možné, tři obvyklé podmínky, a připojí se k posvátným obřadům tohoto světového dne duchovně, zvláště v době, kdy se budou slova papeže Františka šířit prostřednictvím komunikačních prostředků, a milosrdnému Bohu přitom obětují své modlitby a bolesti nebo obtíže vlastního života.

Pavel Tobek