Sedlec - Logo

Pro média

Fotografie pro média ke stažení ZDE

Podmínky pro pořizování fotografického a audiovizuálního záznamu v památkách Římskokatolické farnosti Kutná Hora – Sedlec

Od 1. ledna 2020 není v památce dovoleno pořizovat fotografie/videa!

Tisková zpráva ke ztažení ZDE

Pro pořizování fotografického záznamu pro účely zejména naučné, vzdělávací a historické je nutné alespoň 3 dny před termínem fotografování zaslat žádost elektronicky na adresu krejci@sedlec.info., formulář ke stažení ZDE.

Vzhledem k vysoké návštěvnosti v měsících červenci a srpnu se povolení k fotografování nevydávají.

Při pořizování audiovizuálního záznamu pro účely zejména naučné, vzdělávací, historické, dokumentární, či reportážní je nutné alespoň 4 týdny před termínem natáčení či fotografování zaslat žádost (ke stažení ZDE) s upřesněním záměru elektronicky na adresu krejci@sedlec.info.

Schvalování žádosti je v kompetenci Biskupství královéhradeckého, Římskokatolická farnost Kutná Hora – Sedlec pouze doporučuje či nedoporučuje schválení žádosti na základě zaslaných informací.

K oficiální žádosti musí být vždy přiložen scénář, který musí zohledňovat charakter kulturních a církevních památek a v případě kostnice vážnost, význam a pietu místa posledního odpočinku 60 000 zesnulých.

Po vyhovění žádosti mohou být dle záměru natáčení dohodnuty další podrobnosti včetně možnosti a podmínek zpřístupnění památek mimo otevírací dobu.

Tiskové zprávy

Tiskové zprávy
16.12.2020 - Obnova kostnice Stáhnout
Tiskové zprávy
12.06.2020 - Dusaná stěna v kostnici je dokončena Stáhnout
Tiskové zprávy
26.05.2020 - Obnova kostnice Stáhnout
Tiskové zprávy
28.02.2020 - Doporučení skupinám Stáhnout
Tiskové zprávy
14.11.2019 - Online prodej Stáhnout
Tiskové zprávy
08.10.2019 - Zákaz fotografování v sedleckých památkách Stáhnout