Sedlec - Logo

Noční prohlídka Sedlce – Tour 77

77 MINUT PLNÝCH ZÁŽITKŮ

Cena do 10 osob:
12 000 Kč
Cena do 11-20 osob:
13 000 Kč
Cena do 21-30 osob:
14 000 Kč
Cena do 31-40 osob:
15 000 Kč
Cena do 41-50 osob:
16 000 Kč
Cena do 51-60 osob:
17 000 Kč

Speciální večerní prohlídka kostnice a katedrály.

Užijte si unikátní sedlecké památky za svitu svíček s varhanním doprovodem, v klidu, mimo ruch všedního dne. TOUR 77 bude jedinečnou tečkou vašeho dne stráveného v Kutné Hoře.

Přijeli jste na konferenci či pracovní setkání? Nebo jen tak na výlet do Kutné Hory, města, které si udrželo úžasnou středověkou atmosféru? Chcete někomu věnovat nezapomenutelný dárek? Pak je TOUR 77 to pravé.

Program plný zážitků začíná na sedleckém hřbitově - v horní kapli hřbitovního kostela Všech svatých – přímo nad kostnicí. Čeká na vás pohnutá historie Sedlce, který je dodnes vstupní bránou Kutné Hory. S kostýmovaným cisterciáckým mnichem nebo řádovou sestrou sejdete po schodech do dolní kaple, kde na vás za svitu stovky svíček dýchne jedinečná atmosféra kostnice.

Poté se společně se svým průvodcem vydáte potemnělou Zámeckou ulicí směrem k nejstarší katedrální budově Střední Evropy – ke kostelu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele. Do tohoto nádherného svícemi osvětleného prostoru vstoupíte za zvuku fanfár a po usazení do lavic vás čeká varhanní koncert. Po něm můžete nahlédnout za dveře chrámové klenotnice, kde se skrývá originál gotické Sedlecké monstrance z konce 14. stol. – jedné z nejvýznamnějších zlatnických památek České republiky. A nebo se vydejte po Santiniho samonosném točitém schodišti na ochoz transeptu, ze kterého se před vámi otevře výhled na unikátní architekturu barokní gotiky.

Večer v Sedlci bude nezapomenutelným zážitkem.

Těšíme se na Vás!

Tým a spolupracování

Tým se skládá zejména z místních usedlíků, kteří se zajímají o historii Kutné Hory, dějinné souvislosti, aktuální dění a mají vynikající vystupování. Hudební část programu je připravena místními talentovanými hudebníky, kteří jsou úspěšní ve svých vlastních projektech a dlouhodobě se podílí na chodu různorodých zážitkových programů v Kutné Hoře.

Varhany: Viktor Darebný, Milan Slabý

Zpěv: Mgr.Zdeněk Licek, Jana Veberová, Jan M. Hájek

Trubka: Vojtěch Hylský

Pro bližší informace/rezervaci kontaktujte alespoň 14 dní předem infocentrum Kutná Hora - Sedlec

e-mail: info@sedlec.info
tel.: +420 326 551 049

Další prohlídky